Пам’ятка

з електробезпеки для школярів

Шановні друзі!

Пам’ятайте: електричні проводи і електрообладнання навколо нас повсюди. При цьому у людини відсутні органи чуття, котрі могли б допомогти йому встановити, під напругою знаходиться обладнання чи ні. А напруга в 220 Вольт, котра використовується в наших квартирах, вже в декілька раз перевищує смертельну межу! Навколо нас також контактна мережа залізниці (27500 Вольт), повітряні лінії електропередач (220 Вольт, 400 Вольт, 6000 Вольт, 10000 Вольт, 27500 Вольт, 110000 Вольт), трансформаторні підстанції та розподільчі пункти (6000 Вольт, 10000 Вольт, 27000 Вольт, 110000 Вольт).

   Електричний струм вражає раптово. Тут загроза дає про себе знати тільки після того, як людина потрапила під дію електричного струму. Нехтування правилами безпеки призводить до нещасних випадків. В залежності від величини струму, часу його дії, а також від ряду інших причин, електричний струм, проходячи через тіло людини, може визвати опіки, втрату свідомості, судоми, зупинення дихання і можлива смерть.

Залізниця є зоною підвищеної небезпеки не тільки завдяки руху електропоїздів та потягів, а і наявності енергетичного обладнання, яке має напругу електричного струму від 220 вольт до 27500 вольт.

Правила безпеки для громадян на залізничному транспорті забороняють:

  • ходити по залізничних коліях;
  • проходити вздовж залізничної колії ближче 5-ти метрів від крайньої рейки;
  • на електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

 

Причини багатьох нещасних випадків з дітьми – це шалість, бешкетування, незнання правил поводження поблизу ліній електропередачі і трансформаторних підстанцій, торкання до обірваних проводів, оголених струмовідних частин штепсельних розеток, патронів, вимикачів і електроприладів включених в мережу.

Щоб не потрапити під напругу і уникнути ураження електричним струмом,

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

  1. Ніколи не підходьте близько до території огороджених трансформаторних підстанцій. Обладнання на цих об’єктах знаходиться під високою напругою. По тій же причині старайтесь не торкатися залізобетонних опор ліній електропередачі та контактної мережі залізниці.
  2. Смертельно небезпечно торкатися до усіх провислих або обірваних проводів. Якщо провід обірваний і лежить на землі, до нього не можна наближатися ближче ніж на 8 метрів. Якщо ви помітили цей провід наблизившись до нього, намагайтесь відійти від нього на відстань 8-10 метрів, не відриваючи ступні від землі і не спричиняти розрив між стопами (п’ятка крокуючої ноги, не відривається від землі, а приставляється до носка іншої ноги).
  3. Велику небезпеку являють проводи повітряних ліній електропостачання, розташовані в кроні дерев або кущів. Не торкатися до цих дерев і не розкачувати їх, особливо в вологу погоду! Вони служать провідником електричного струму.
  4. Розведення вогнищ – улюблена розвага багатьох хлопчаків та дівчаток – може призвести до серйозних наслідків, якщо це виконувати під лінією електропередач. Крім того, ні в якому випадку не можна запускати поблизу повітряної лінії електропередач «повітряних зміїв», грати в спортивні ігри, закидати вудки і т.д.
  5. Смертельно небезпечно виконувати різного роду протиправні дії, котрі можуть порушити нормальну роботу електричних мереж і травмувати Вас: не можна накидати на проводи повітряних ліній електропостачання дроти і інші предмети, розбивати ізолятори, вилазити на опори ліній електропередач, торкатися з пішохідних мостів до лінії контактної мережі залізниці та повітряної лінії електропостачання, підніматися на дахи поїздів, пасажирських та вантажних вагонів, відкривати електрощити в під’їздах будинків, проникати за двері трансформаторних підстанцій.
  6. Як правило, на електроустановках нанесено попереджуючі знаки по електробезпеці або встановлені відповідні плакати. Вони попереджають людину про небезпеку ураження електричним струмом. Нехтувати ними, а тим більше знімати і зривати їх – недопустимо.
  7. При виявлені обривів проводів, іскріння, пошкодження опор, ізоляторів, незачинених або пошкоджених дверей трансформаторних підстанцій або електричних щитів, виявлення зірваних знаків і плакатів з електробезпеки для попередження нещасних випадків необхідно негайно повідомити дорослих.

 

Іноді вважається, що біда може статися з ким завгодно,  тільки не з нами. Це дуже оманливе враження! Будьте обережні! Бережіть своє життя та життя своїх друзів!